ازدواج در کشور ترکیه| چگونه در کشور ترکیه ازدواج کنیم

thumbs b c b3bc717cc8a00ecae40d63319cb533a7 750x422 - ازدواج در کشور ترکیه| چگونه در کشور ترکیه ازدواج کنیم

ازدواج در کشور ترکیه| چگونه در کشور ترکیه ازدواج کنیم

آیا میخواهید در کشور ترکیه ازدواج کنید؟! آیا میدانید به کجا باید مراجعه کنید؟ مراتب قانونی این مهم را از زبان آقای فراهانی بشنوید

برای انجام ثبت ازدواج بین المللی در ترکیه از کجا شروع کنم و چه مراحلی را طی نمایم؟

مراحل ثبت قانونی و رسمی ازدواج اتباع خارجی در ترکیه

دریافت شهروندی ترکیه از طریق ازدواج

 

thumbs b c b3bc717cc8a00ecae40d63319cb533a7 - ازدواج در کشور ترکیه| چگونه در کشور ترکیه ازدواج کنیم

مدارک لازم برای ثبت ازدواج در کشور ترکیه

هر کدام از زوجین برای ازدواج خود باید این مدارک را به همراه داشته باشند:

  1. پاسپورت
  2. ۴ عدد عکس
  3. گواهی تولد (در مورد کسانی که ایرانی الاصل هستند همان شناسنامه کفایت می کند).
  4. دریافت گواهی تجرد

نکته: فراموش نکنید که ترجمه ترکی این مدارک نیز الزامی است.

112308 - ازدواج در کشور ترکیه| چگونه در کشور ترکیه ازدواج کنیم

مراحل عقد و ازدواج در کشور ترکیه

  • مراجعه به کنسول گری کشور متبوع خارجی ها: اگر یکی از طرفین ایرانی باشد هر دو شخص باید به کنسولگری بروید و بعد از واریز ۹ یورو برای هر نفر در ایش بانک ترکیه برگه تجرد دریافت نمایند و سپس آن را برای تایید به وزارت امور خارجه ببرند. بر اساس قوانین ایران باید این را هم مد نظر داشت که دختران ایرانی باید اجازه پدر را داشته باشند و در صورتی که پدرشان از دنیا رفته باشد باید گواهی فوت او را به کنسول گری ارائه نمایند. اضافه می کنیم که برای دریافت برگه تجرد اصل شناسنامه به اضافه پاسپورت و هم چنین ۳ قطعه عکس خواسته خواهد شد.
  • تائیدیه وزارت امور خارجه ترکیه: برگه تجردی که از سوی کنسول گری صادر شده است به وزارت خارجه کشور ترکیه ارائه می شود و تائیدیه این وزارت خانه را دریافت خواهد کرد. برای این مرحله باید برای هر برگه چیزی حدود ۱۵ لیر ترکیه پرداخت گردد.
  • آزمایش خون: طرفین ازدواج باید برای آزمایش خون به بیمارستان های دولتی و یا موسسات غیرانتقاعی و خیریه مراجعه کنند و در مورد بیماری های ارثی و خونی مورد آزمایش قرار بگیرند. باید گفت که این آزمایش در بیمارستان های دولتی رایگان است ولی برای اتباع خارجی برای تست ازدواح خدماتی ارائه نمی شود و می توانند برای این کار به موسستان خیریه مراجعه کنند.
  • امضای فرم های ویژه در دفاتر اسناد رسمی: از شهرداری ها باید فرم های ویژه ای گرفته شود و آنها را در دفاتر اسناد رسمی به تائید رساند که در این مرحله از افراد ترجمه پاسپورت هایشان درخواست خواهد شد.
  • تعیین وقت عقد رسمی: بعد از طی کردن تمامی این مراحل باید ۲۰ لیر را برای کمک به درختکاری پرداخت کنید و بسته به نوع سالن نکاح مبلغی از حدود ۴۰ تا ۳۰۰ لیر را نیز واریز نمایید. این را هم بدانید که اگر می خواهید که عقد خود را در محلی به جز شهرداری انجام دهید باید هزینه ایاب و ذهاب عاقد را نیز پرداخت نمایید.
  • ثبت رسمی در کشور ایران: بعد از آنکه عقد رسمی شما در کشور ترکیه به انجام رسید رسما زن و شوهر اعلام خواهید شد. حالا برای ثبت رسمی این ازدواج در کشور ایران نیر باید برگه عقد خود در ترکیه را به کنسول گری ایران ببرید و مدارک ازدواج خود را همراه با عقد دینی که در رایزنی فرهنگ ایرانی صورت می گیرد به ثبت برسانید.

hollandada ikinci ne 50b4e2a0da5355d7ce64 - ازدواج در کشور ترکیه| چگونه در کشور ترکیه ازدواج کنیم

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت