خرید ملک با وام بانکی در ترکیه | شرایط و نحوه دریافت وام

DC min 750x420 - خرید ملک با وام بانکی در ترکیه | شرایط و نحوه دریافت وام

چگونه می توانیم در ترکیه یک ملک را از طریق وام بانکی خریداری کنیم؟ برای دریافت وام در ترکیه باید چه مراحلی را طی کرد؟

 

دراین مقاله قصد داریم اطلاعات کامل و جامعی را در خصوص مراحل خرید ملک در ترکیه از طریق وام بانکی در اختیار شما قرار می دهیم. پس در ادامه با ما همراه باشید تا با این اطلاعات آشنا شوید. همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خرید ملک در ترکیه از طریق وام بانکی و مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت در این کشور با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

 

دو نکته مهم را به خاطر داشته باشید

بانک ها با درخواست وام برای ملکی که گواهی Iskan ندارد، یا از قبل وام مسکن دارد، یا اینکه در رهن جایی باشد موافقت نخواهند کرد. هنگام ثبت درخواست وام، دولت ترکیه با  استعلام از اداره ثبت اسناد محلی از در رهن نبودن ملک اطمینان حاصل می کند.

گواهی Iskan نوعی گواهی سکونت برای خانه است که نشان می دهد خانه مطابق با استاندارد های ساختمان سازی دولتی است و برای سکونت افراد مناسب است. بسیاری از املاک قدیمی که به حراج گذاشته می شوند فاقد این گواهی بوده و به همین خاطر بیشتر، وام مسکن به املاک پیش فروش و نوساز تعلق می گیرد.

DC min 1024x391 - خرید ملک با وام بانکی در ترکیه | شرایط و نحوه دریافت وام

شرایط و ضوابط اعطای وام مسکن ترکیه

 • فقط با بازپرداخت
 • دوره ی بازپرداخت ۱۵ تا ۲۰ ساله و نهایتا تا سن ۷۵ سالگی
 • اعطای وام تا ۷۰-۸۰ درصد ارزش ملک
 • سود ثابت در کل مدت بازپرداخت
 • هزینه بر درآمد شما (شامل وام های پرداختنی)نباید بیشتر از ۴۵ درصد از حقوق دریافتی شما باشد

**ممکن است این شرایط در میان وام دهندگان تفاوت اندکی داشته باشد، اما اگر قصد گرفتن وام دارید شرایط فوق می تواند تصویری کلی از شرایط به شما ارائه دهد.

index - خرید ملک با وام بانکی در ترکیه | شرایط و نحوه دریافت وام

بررسی مدارک

ابتدا درخواست متقاضی مبنی بر خرید ملک با وام بانکی در ترکیه را به بانک مورد نظرتحویل داده می شود. سپس بانک درخواست را ارزیابی کرده بر اساس آن گزارشی را ارائه  می دهد. در مرحله بعد یک قرارداد ابتدایی مابین متقاضی و بانک به امضا می رسد. بعد از بررسی مدارکی که در ادامه توضیح خواهیم داد، بر اساس قرار داد مابین متقاضی و بانک، تایید نهایی انجام می پذیرد. سپس تایید سند ملکی که شما قصد خرید آن را دارید مورد بررسی بانک قرار می گیرد. در نهایت مبلغ درخواستی وام به فروشنده ملک پرداخت می گردد. در اینجا نیاز به ضامن یا تضمین های اضافی نیست و تنها ملک خریداری شده بنام خریدار و در رهن بانک قرار می گیرد.

buy propoerty turkey5 1024x587 - خرید ملک با وام بانکی در ترکیه | شرایط و نحوه دریافت وام
خرید ملک در ترکیه

مدارک مورد نیاز جهت خرید ملک با وام بانکی در ترکیه

 • فرم های تکمیل شده بانک
 • کپی پاسپورت
 • گزارش اجمالی از دارایی متقاضی
 • گواهی عدم بدهی بانکی در کشور متقاضی
 • گزارش میزان درآمد ماهیانه
 • گزارش گردش مالی سه ماهه متقاضی
 • گزارش اسنادی از ملک مورد معامله
 • شماره مالیاتی متقاضی
 • کپی سند ملک مورد معامله

شرایط کلی اعطای وام بانکی در ترکیه برای خرید ملک

حداکثر مبلغ پرداختی بابت خرید ملک با وام بانکی در ترکیه معادل ۶۰ درصد از کل ارزش ملک است. البته این ارزش گذاری توسط نماینده بانک پس از بازدید از ملک انجام می پذیرد. حداکثر مبلغی که برای باز پرداخت اقساط وام بانکی تعیین می گردد معادل ۵۰ درصد از حقوق یا درآمد ماهانه متقاضی است که میزان این در آمد قبلا در مدارک ارائه شده به بانک ذکر شده است.

وام های بانکی جهت خریدن ملک در ترکیه به لحاظ مبلغ دارای سقف پرداخت نیست و ۶۰ درصد از ارزش هر ملکی را که قصد معامله دارید به شما پرداخت می شود. مدت زمان باز پرداخت وام بانکی در ترکیه به خارجیان حداکثر ۱۵ سال می باشد. توجه کنید که این نوع وام به صورت ارزی نیز پرداخت می گردد. یعنی علاوه بر لیر ترکیه شما می توانید درخواست دریافت تسهیلات به یورو، دلارآمریکا و پوند را به بانک دهید.

در صورتی که قصد انصراف از وام را داشته باشید و بخواهید وام خود را با بانک تسویه نمایید مبلغی به صورت جریمه به بانک پرداخت می نمایید. اگر اقساط باقی مانده شما به بانک کمتر از ۳۶ قسط باشد، ۱% از کل مبلغ وام را به صورت جریمه به بانک می پردازید و در صورتی که بیشتر از ۳۶ قسط باقی مانده باشد، ۲% جریمه علاوه بر باقی مانده مبلغ وام را باید به بانک مربوطه پرداخت کنید.

متقاضیان درخواست وام بانکی باید حداقل ۲۵ و حداکثر ۷۰ سال سن داشته باشند. ضمنا اگر برای یک ملک دو مالک یا خریدار متقاضی دریافت وام باشند برای هر یک از آن ها جداگانه فرم های بانکی تکمیل می گردد.

loan1 - خرید ملک با وام بانکی در ترکیه | شرایط و نحوه دریافت وام

برنامه های پرداخت وام به شرح زیر است

پرداخت حداقل ۵۰% از قیمت کل ملک به صورت نقد، ۵۰% باقی مانده دریافت وام بانکی با اقساط ۵ ساله (۶۰ ماه) می باشد. اگر وام دریافتی را بعد ۱ سال تسویه کنید، هیچ گونه بهره ای به شما تعلق نمی گیرد، در غیر این صورت بهره وام شامل شما خواهد شد.

زمانی که شما ۵۰% از کل مبلغ ملک مورد نظر را پرداخت می کنید، سند ملک با یک ضمانت بانکی (هیپوتک) به نام شما خواهد شد. به این ترتیب فروش به صورت عادلانه، بدون خطر برای هر دو طرف خریدار و فروشنده صورت گرفته است. نوع ارز پرداختی می تواند به صورت لیر ترکی، دلار، پوند، یورو باشد و از ۱ الی ۲ سال قابل قسط بندی است.

البته راه های دیگری نیز وجود دارند که جایگزین خرید ملک در ترکیه با وام بانکی باشند. یکی از این راه ها خرید ملک در ترکیه از پروژه های در حال ساخت است. زیرا شما هنگام خرید پروژه های در حال ساخت مبلغ ۲۰ تا ۳۰ درصد را به عنوان پیش پرداخت می پردازید و بقیه مبلغ را برطبق جدول زمان بندی پروژه و همچنین بر اساس توافق با صاحب پروژه به صورت اقساط پرداخت خواهید کرد.

همچنین شما ممکن است علاقه مند باشید

خرید خانه های لوکس ...

فروش ویژه خانه های لوکس در شهر زیبای استانبول برای یک خرید...

بهترین شهر برای خرید ...

ترکیه همه ساله پذیرای میلیون ها مهاجر است. در همین راستا همانطور...

نکات مهم در خرید ...

نکات مهم در خرید ملک در ترکیه 2019 پروسه خرید ملک در...

مزایای خرید ملک در ...

سرمایه گذاری خارجی در ترکیه از جهت خرید ملک در این کشور...

مصاحبه با استاد رقص ...

✅مصاحبه با استاد رقص ایران محمد خردادیان در یکی از برترین پروژه...

پایان کار ساختمان در ...

اهمیت پایان کار ساختمان در ترکیه اسکان یا پایان کار در ترکیه...

قوانین خرید ملک در ...

قوانین خرید ملک در ترکیه برای خرید موفق ملک با مشاورین دپارتمان...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت