پل‌های دیدنی استانبول | آشنایی با شهر های ترکیه

Bosphorus Bridge1 1024x576 750x422 - پل‌های دیدنی استانبول | آشنایی با شهر های ترکیه

پل‌های دیدنی استانبول | آشنایی با شهر های ترکیه

در مورد پل‌های دیدنی استانبول بیشتر بدانید
جاذبه‌های گردشگری استانبول

 

پل بسفر

پل بغاز یا پل بسفر پلی است در استانبول که روی تنگهٔ بسفر احداث شده‌است و قسمت آسیاییِ استانبول را به قسمت اروپاییِ این شهر متصل می‌کند. این پل، پلی معلق و فولادی است که ۱۱۵۰ متر طول، ۳۹ متر عرض و ۱۰۵ متر ارتفاع دارد. فاصلهٔ سطح آب تا زیر پل ۶۴ متر است.این پل بین سال های 1970 الی 1973 بر روی تنگه بسفر بنا شده است و امروزه به صورت میانگین ، روزانه 180.000 وسیله نقلیه از روی آن عبور می کنند و در روی آن تردد دارند.این پل هم در شب بسیار زیبا و دیدنی است و هم در روز بسیار چشمگیر است. اگر که در طول روز روی پل بروید می توانید به راحتی گنبدهای مسجد ایاصوفیه استانبول را مشاهده نمایید. در شب پل نمای دیگری دارد چرا که با چراغ های رنگی و ال ای دی بسیار زیبایی تزئین شده است که به پل نمایی خیره کننده می دهند.

 

Bosphorus Bridge1 1024x576 1024x576 - پل‌های دیدنی استانبول | آشنایی با شهر های ترکیه

 

پل فاتح سلطان مهمت

این پل به عنوان “پل بسفر دوم” نیز شناخته می شودو ساخت آن در سال 1988 به اتمام رسید. نام این پل از نام یکی از پادشاهان عثمانی گرفته شده است که سلطان مهمت نام داشته است و در سال 1453 قسطنطنیه را فتح کرده است. این پل معلق فلزی نیز دو بخش اروپایی و آسیایی استانبول را به هم متصل می کند و از پل های بسیار جالب و جذاب استانبول محسوب می شود. این پل هم از نظر استراتژیکی و هم از نظر تاریخی نقش بسیار مهمی در این شهر تاریخی و باستانی دارد. بخش چشمگیری از رفت و آمد در استانبول روی این پل انجام می شود.

fatih sultan mehmet bridge 6 - پل‌های دیدنی استانبول | آشنایی با شهر های ترکیه

 

 

پل گالاتا

یکی از پل های بسیار زیبا و دیدنی استانبول که از معروف ترین پل های این شهر نیز محسوب می شود، پل گالاتا نام دارد. در مورد این پل صحبت های بسیاری وجود دارد که در ادبیات ترکیه نیز از این پل چندین و چند بار نام برده شده است. پل گالاتای استانبول در قرن نوزدهم میلادی ساخته شده است و یکی از جاذبه های توریستی استانبول نیز محسوب می شود. روی این پل صف طولانی از ماهیگیرانی را می توان مشاهده کرد که در هر سوی این پل فلزی ایستاده اند. این ماهیگیران با قلابی در دستشان، در انتظار صید ماهی بزرگ هستند. پل گالاتا بر روی شاخ طلایی استانبول ساخته شده است و زیر آن هم تعداد زیادی رستوران با نمایی رو به آب وجود دارد که مردم و گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند. بر فراز این پل می توانید هم زمان دو قاره را مشاهده نمایید. مردم شهر استانبول به دلیل علاقه ای که به این پل دارند نیز زیاد به این پل می روند. این پل محل بسیار مناسبی است تا با فرهنگ و رفتار مردم محلی بیشتر آشنا شوید و از نزدیک با آنها ارتباط برقرار نمایید.

 

gala 2 - پل‌های دیدنی استانبول | آشنایی با شهر های ترکیه

 

 

 

مترو پل شاخ طلایی

این پل یکی از سازه های نوساز و جدید است که در این شهر ساخته شده است. متروپل شاخ طلایی که در سال 2014 ساخته شده است و منطقه بی اغلو و منطقه فاتح را توسط خط M2 به هم وصل می کند. متروپل شاخ طلایی پلی است ثابت که همانطور که از نام آن پیداست، روزانه مترو از آن عبور می کند. گرچه که این پل قدمت زیادی ندارد و تاریخی نیست اما با این وجود در لیست پل های زیبا و دیدنی استانبول قرار دارد.

 

golden horn metro crossing 5 - پل‌های دیدنی استانبول | آشنایی با شهر های ترکیه

 

پل یاووز سلطان سلیم

این پل که در کنار ورودی دریای سیاه تنگه بسفر قرار دارد، زمان زیدی از معرفی و نام گذاری اش نمی گذرد. این پل نیز دو بخش اروپایی و آسیایی را به هم متصل می نماید. پل یاووز سلطان سلیم 73 متر از سطح دریا ارتفاع دارد و نیز دارای عرض 59 متر می باشد، این پل همچنین 10 لاین تردد دارد. در سال 2012 برای کم نمودن حجم ترافیک، تصمیم گرفته شد که پلی احداث کنند و این پل را ساختند، پرچه که برای ساختن پل با مخالفت مردم و حامیان محیط زیست نیز روبرو شدند چرا که برای ساخت پل یاووز سلطان سلیم، تعداد بسیاری از درختان جنگلی را قطع کردند و علاوه بر این تمامی زمین های مرطوب اطراف نیز د رمعرض خطر هستند، و این امر بسیار طبیعی که هر دو مورد خطر بزرگی برای محیط زیست هستند.

 

thumbs b c 32649bdaab708b47a09d40d3f65c2803 - پل‌های دیدنی استانبول | آشنایی با شهر های ترکیه

 

همچنین شما ممکن است علاقه مند باشید

آشنایی با شهر های ...

آشنایی با شهر های ترکیه | درباره ی ساحل استانبول | بازدید...

شهر آنتالیا ترکیه | ...

شهر آنتالیا ترکیه | آشنایی با شهر های ترکیه همراه شوید با...

پاموکاله | منطقه ای ...

پاموکاله، تجربه آرامش در چشمه‌های آب گرم ترکیه پاموکاله یکی از زیباترین‌...

مرکز خرید ایستینه پارک ...

مرکز خرید ایستینه پارک استانبول یک مرکز خرید بزرگ با حداقل 300...

مراکز خرید مهم استانبول ...

مراکز خرید مهم استانبول، بازارهای منتخب استانبول را بشناسید با سفر به...

برترین خیابانهای استانبول | ...

برترین خیابانهای استانبول | آشنایی با خیابان های استانبول آیا برترین خیابانهای...

استانبول،آشنایی با سومین شهر ...

استانبول بزرگترین شهر ترکیه از محبوب‌ترین شهر‌های توریستی خاورمیانه است که همه...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت